Човекът:
Ивомир ни запозна с Джон Кехоу в България – първо чрез книгите му, а след това и на живо. Написа революционни книги за когиталността и любовта (The Black Book и The White Book), за да предизвика мислене за доброто и щастието в цял един народ. Издателят на филма What The Bleep We Know за България. Продуцентът на музикалния диск за синхронизация и релакс “Празнота, която обвързва”. Авторът на колажи и стихове? Позитивно мислещият дизайнер и продуцент? Единственият българин, позволил си лукса да кандидатства за Нобелова награда? Създателят на Теория на Когиталността?
Елате и му стиснете ръката лично на фестивал “Открий себе си” преди или след:
Лекцията:
“Теория на когиталността”
Когиталност (от латинското „cogito”) означава мисловност в общ, глобален план. Теория на когиталността доказва, че светът и всички зависимости в него са продукт на мисловността – от най-малката частичка до огромните вселени. Теорията комбинира последните достижения от много области на науката с текстове и практики на древността, стремейки се към единението между тях. Целта на семинара е да трансформираме сами собственото си мислене по начин, който ни позволява да бъдем честни, истински, щастливи и благодарни за това, което… сме.
Теория на когиталността е не просто научно обосновано разбиране за света и нашето съществуване… Теория на когиталността е реален практически път в и към себе си – път към откриването на красотата и смисъла, към осъзнаването на собствената ни значимост в цялото. Безкрайна стълба, извиваща се по спиралата на собствения стремеж към позитивност и щастие, следваща при-родата и нейните закони в хармоничната подредба на всичко съществуващо. Стълба, отвеждаща ни до това, което винаги сме търсили – намереното заявено СЕБЕ СИ… Стъпки, които водят до вярата, че онова, което мислим, е това, което се случва. Стъпки, които не са само за „избрани“. Всичко е възможно и с мисловността си сами творим света около нас. Осъзнато творене, което ни прави щастливи, вдъхновени и изумени от факта, че всеки „го може“, че… всяка пешка може да е цар…
Теорията се разгръща в няколко книги – Позидневник (дневник за позитивна трансформация), The White Book (книга от и за Любовта), The Black Book (книга на живота) и Обща теория на когиталността (или как всяка пешка може да е цар). Теорията вече се разпространява и в други държави – Чехия (www.anag.cz); САЩ (www.amazon.com; www.cogality.com) и Австралия (www.poseidonbooks.com ).